Reliefní intarzie
Literatura
- Marie Mžyková, Chebská reliefní intarzie a grafika: [Katalog výstavy], Praha 1986.
Jedná se o katalog se zaměřením na grafické listy, které byly předlohou pro motivy na těchto pracích. V úvodu knihy je k nalezení také pokus technologickou stránku této věci, ale je nutné dané informace brát s rezervou. Zdeněk Holý, Psací kabinetní skříň zdobená chebskou reliéfní intarzií, Brno, 2007, Bakalářská práce, Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, Katedra dějin umění.
Závěrečná práce bakalářského studia brněnského semináře dějin umění restaurátora nábytku Bc. Zdeňka Holého, DiS., vedoucího oboru restaurování nábytku na brněnské Vyšší odborné škole restaurátorské.- Jochen Voigt, Reliefintarsien aus Eger für die Kunstkammern Europas, 1999.
Katalogovým způsobem kniha zpracovává dostupné chebské reliéfní práce. Jochen Voigt je restaurátor a v knize uvádí podrobnosti k technologii této techniky, které byly zjištěny při restaurování. - Heribert
Sturm, Egerer Reliefintarsien, München 1961.
Dostupná online ZDE
Dostupná v MZK, Brno
Heribert Sturm byl obyvatelem Chebu a nyní žije v Německu. Publikace je přepisem archivních záznamů z chebských kronik o členech rodin, které pracovaly na výrobě předmětů zdobených chebskou reliéfní intarzií. - Emanuel Poche, Barokní umělecké řemeslo 17. století v Čechách, in: Rudolf Chadraba, Dějiny českého výtvarného umění, díl 2, sv. 1, Od počátků renesance do závěru baroka. Praha: Academia, 1989, s. 373-390, cit. s. 373.
- Marie Mžyková, Ohlasy Ovidiových proměn v chebské intarzii, Umění a řemesla, č. 1, 1981, s. 38-44.